Szkoła jazdy

02.06.2014 Marcin z 3MM Racing Academy

„Przygotuj motocykl na nowy sezon”, powtarzane jak mantra przez ostatnie tygodnie, zbrzydło chyba wszystkim. My chcemy jeździć! Sprawdzanie akumulatora, ciśnienia w oponach, stanu oleju czy napięcia łańcucha jest nudne. Dajcie mi kilka szybkich łuków, wtedy pogadamy. Niestety każdy wypad wymaga kilku chwil na odpowiednie przygotowanie. Takie wczesne zapoznanie się z motocyklem na pewno zachęci do częstszych wyjazdów i da radość z każdego przejechanego kilometra.

24.04.2014 Maciej#36

Cykl artykułów tworzonych przez 3mmRacingAcademy.pl jest poświęcony wszystkim, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak w pełni wykorzystywać potencjał swojego motocykla, a dzięki temu jeździć szybciej, bezpieczniej, i czerpać z jazdy nieporównywalnie więcej przyjemności.

15.07.2013

Ponieważ rozmawiamy o wyścigach amatorskich, rzecz jest prosta: wszystkim. W zasadzie każdy sprzęt z prawidłowo zaprojektowanym podwoziem będzie doskonałym narzędziem do sprawdzenia, czy wyścigowa jazda będzie towarzyszyć naszemu życiu. Co więcej, nie ma tu żadnych przeszkód, by jeździć rzeczywiście szybko.

08.07.2013

Kiedy już odpowiednio się nastawimy i mentalnie przygotujemy do nowej przygody staniemy przed kolejnym poważnym dylematem. Dokąd pojechać? W uproszczeniu możliwości są dwie: albo krótki albo pełnowymiarowy, długi tor.

01.07.2013

Jedziemy na tor. Cóż prostszego? Jest decyzja, pakujemy się i jazda.  Można  i tak,  na spontanie, po zabawę!  Ale można też inaczej, z głową, świadomie.  To ma znaczenie, o tyle, że uzmysłowienie sobie pewnych spraw i podjęcie odpowiednich decyzji może w drastyczny sposób przyspieszyć, lub ograniczyć rozwój delikwenta na torze. Na serio warto zadać sobie pytanie, po co tam jedziemy, a wbrew pozorom wcale nie jest to jednoznaczne.  Realia wyścigowej jazdy na profesjonalnym obiekcie mogą znacznie odbiegać od wyobrażeń.

27.06.2013

Cykl artykułów "Szkoła jazdy" ma na celu ułatwić życie motocyklistom pragnącym zmierzyć się z wyścigowym torem i doskonalić się w sztuce wyścigowej. Zatem z założenia kierujemy go do poczatkujących i nie będziemy ograniczać się do samego śmigania, ale spróbujemy ogarnąć całokształt problemów związanych z rozpoczęciem jazdy po torze, nie pomijając takich tematów jak koszty czy elegancja zachowania.